Nasze książki prezentują badania ssaków, zajmującymi się wszystkimi aspektami biologii tych zwierząt.

Książki powstały na bazie wieloletniego doświadczenia autorów związanych z Instytutem Biologii Ssaków PAN,  nabytego w czasie badań naukowych prowadzonych m.in., w Puszczy Białowieskiej w celu szerzenia wiedzy o ssakach.

Powiększa się również kolekcja komiksów przyrodniczych dla dzieci. Przygody zwierząt zamieszkałych w Puszczy Białowieskiej są okazją do przekazania czytelnikom wiedzy przyrodniczej, doprawionej dawką humoru. To żarty zrozumiałe przez dorosłych czytelników. Jednak młodszych zainteresują przygody leśne, skonstruowane według zasady „nauka poprzez zabawę”.

Książki Żubr Pompik i Ambaras Tomasza Samojlika znalazły się na Złotej liście książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Sprzedaż detaliczna wydawnictw znajduje się w siedzibie Biblioteki Instytutu, ul. Stoczek 1, Białowieża w godz. 7:30 – 15.30.

Do cen podanych w katalogu doliczamy koszt wysyłki według cennika Poczty Polskiej. Dodatkowych informacji udzielamy e-mailem (library@ibs.bialowieza.pl) lub telefonicznie pod numerem (85)682 77 82.