IBS w mediach

11.03.2024 – Naukowe Radio Białowieża

„Naukowe Radio Białowieża” to podkast o badaniach przyrodniczych, naukowcach i Puszczy Białowieskiej! Naukowe Radio Białowieża nadaje z Instytutu Biologii Ssaków PAN, czyli wyjątkowej placówki naukowej prowadzącej badania w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Gośćmi podkastu będą przede wszystkim naukowcy związani z Puszczą Białowieską, ale również wiele innych osób związanych z tworzeniem nauki i badaniem przyrody.
Misją Naukowego Radia Białowieża jest popularyzacja rzetelnej wiedzy naukowej, przede wszystkim z zakresu ekologii i ochrony przyrody, pokazanie jak powstaje nauka na każdym etapie od planowania badań po publikację wyników, wprowadzenie do publicznego dyskursu ekologów – naukowców zajmujących się funkcjonowaniem przyrody oraz promocja Instytutu Biologii Ssaków PAN i Puszczy Białowieskiej.
Naukowe Radio Białowieża poprowadzą Dominika Koprowska i Michał Walesiak, czyli młodzi pracownicy Instytutu Biologii Ssaków PAN, pasjonaci biologii i popularyzacji nauki.
Podkast skierowany jest do każdego zainteresowanego ochroną przyrody, zwłaszcza zoologią i ekologią, oraz różnymi formami spędzania czasu na łonie przyrody, zwłaszcza w Puszczy Białowieskiej.
Zapraszamy do wysłuchania trzech pierwszych odcinków i do obserwowania naszego podkastu w platformach podkastowych. Kolejne odcinki będą publikowane w każdą pierwszą środę miesiąca.

https://open.spotify.com/show/4BX8k67qpepBpncjQc7kWo

Projekt Naukowe Radio Białowieża został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II.