Wydarzenia

Recenzja publikacji ZBS o korytarzach ekologicznych

W zeszycie 2 „Wiadomości Ekologicznych” z 2010 roku ukazała się recenzja pióra Jerzego Romanowskiego dotycząca wydanej przez ZBS PAN książki pt. „Ochrona łączności ekologicznej w Polsce” (red. W. Jędrzejewski i D. Ławreszuk). Można w niej między innymi przeczytać:

„Książka jest starannie zredagowaną i wydaną pozycją. Olbrzymią zasługą jej redaktorów jest pozyskanie jako autorów tak wszechstronnego grona naukowców, w tym światowej klasy ekologów, a także praktyków ochrony przyrody z rozmaitych urzędów i organizacji pozarządowych. Pozycję tę można wręcz traktować jako przewodnik po specjalistach, instytucjach i piśmiennictwie związanym z ochroną korytarzy ekologicznych.

Jestem przekonany, że książka znajdzie licznych czytelników w szerokim kręgu osób działających na polu szeroko rozumianej ochrony przyrody. Co ważniejsze, myślę, że wysiłek autorów zaowocuje w praktyce: w postaci dojrzalszych koncepcji ochrony łączności ekologicznych w województwach, lepszej jakości przygotowywanych ocen oddziaływania na środowisko dla przyszłych inwestycji, a także efektywniejszych przejść dla zwierząt. Z pewnością „Ochrona…” nie będzie jednym z tych materiałów pokonferencyjnych, które zakurzone stoją na biurowych regałach – to książka, którą wiele osób walczących o ochronę polskiej przyrody będzie trzymać pod ręką!”

Z pełnym tekstem recenzji można zapoznać się tutaj.

Recenzowana książka jest dostępna bezpłatnie tutaj.

(KN)