2 lut 2024 08:00

Nowy podcast: Naukowe Radio Białowieża – o badaniach przyrodniczych, naukowcach i Puszczy Białowieskiej

Nowy podcast: Naukowe Radio Białowieża – o badaniach przyrodniczych, naukowcach i Puszczy Białowieskiej

Tej zimy zapraszamy Państwa do śledzenia nowego punktu na podcastowej mapie Polski. Naukowe Radio Białowieża nadaje z Instytutu Biologii Ssaków PAN, czyli wyjątkowej placówki naukowej prowadzącej badania w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Gośćmi podcastu będą przede wszystkim naukowcy związani z Puszczą Białowieską, ale również  wiele innych osób związanych z tworzeniem nauki i badaniem przyrody.

Misją Naukowego Radia Białowieża jest popularyzacja rzetelnej wiedzy naukowej, przede wszystkim z zakresu ekologii i ochrony przyrody, pokazanie jak powstaje nauka na każdym etapie od planowania badań po publikację wyników, wprowadzenie do publicznego dyskursu ekologów – naukowców zajmujących się funkcjonowaniem przyrody oraz promocja Instytutu Biologii Ssaków PAN i Puszczy Białowieskiej.

Naukowe Radio Białowieża poprowadzą Dominika Koprowska i Michał Walesiak, czyli młodzi pracownicy Instytutu Biologii Ssaków PAN, pasjonaci biologii i popularyzacji nauki.

Podcast skierowany jest do każdego! Osób w każdym wieku, zainteresowanych ochroną przyrody, nauką (zwłaszcza zoologią i ekologią), oraz różnymi formami spędzania czasu na łonie natury, zwłaszcza w Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy do wysłuchania odcinka zerowego:

  • na Spotify:

https://open.spotify.com/show/4BX8k67qpepBpncjQc7kWo?si=55dfabe74ad44c02&fbclid=IwAR0IquGSZBtJsOrFpozq4NYOyDzqCuKiGgbDkrRNSh5kx8sBWEt6fDlgDRI&nd=1&dlsi=c8cce5c506e6455b

  • na YouTube

i do obserwowania i subskrybowania naszego podcastu na platformach podcastowych. Nowe odcinki będą publikowane w każdą pierwszą środę miesiąca. Pierwszy odcinek pojawi się już 7 lutego – porozmawiamy w nim o nietoperzach z dr hab. Ireneuszem Ruczyńskim, który bada te fascynujące zwierzęta od ponad dwudziestu lat.

Projekt Naukowe Radio Białowieża został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II